Postat pe 19 mai 2013 în Noutăţi

Iubiți credincioși, deoarece se apropie data limită, mulţumind tuturor celor care anul trecut au răspuns apelului nostru, Vă reînnoim rugămintea ca şi anul acesta să direcţionaţi cei 2% din impozitul anual pe venit, către parohia noastră.
Găsiţi Formularul 230, completat cu datele parohiei, la standul de cărți din biserică sau pe site-ul parohiei: www.sfantacruce.ro.
Apoi acest formular, completat cu majuscule, trebuie (până pe 25 mai 2013) depus sau trimis prin poştă (scrisoare recomandată cu confirmare de primire) la administraţia financiară a sectorului de care aparţineţi cu domiciliul; sau îl aduceţi la parohie!
Nu mai e nevoie să atașați copia de pe Fișa Fiscală, ca în anii trecuți.
Vă mulţumim că sunteţi alături de necesităţile bisericii noastre!
Precizăm că această acţiune nu se adresează pensionarilor şi nu are legătură cu plata contribuţiei sau cultul (1% din venit) pentru biserică!

Adaugă un comentariu

Poţi folosi aceste tag-uri HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>