Postat pe 11 august 2012 în Noutăţi

–      Miercuri, 15 august, avem Solemnitatea Adormirii Maicii Domnului. Este sărbătoare de poruncă. Vom celebra trei Sf. Liturghii: la 8.00, 10.30 şi 18.00.

 

–      Săptămâna aceasta, vineri, 17 august, începem Novena în cinstea Sfintei Rita, la care vor fi pomeniţi toţi aceia care vor cere ajutor de la „Sfânta cazurilor imposibile”. Credincioşii care doresc să fie pomeniţi la această novenă, să lase acatistul cu intenţia de rugăciune la biroul parohial. Acatistul va fi citit 9 zile la rând, la Sfintele Liturghii de la ora 18.00; totodată vom recita împreună rugăciunile prescrise pentru a dobândi harurile acestei novene.

 

–      Duminica viitoare, 19 august, aniversăm 25 de ani de la înfiinţarea parohiei şi 14 ani de la consacrarea bisericii noastre. Aniversarea va fi marcată în cadrul Sfintei Liturghii de la ora 10.30, prezidată de ctitorul bisericii noastre, P.S. Cornel Damian, episcop auxiliar de Bucureşti.

 

A sosit ultimul număr al Revistei Actualitatea Creştină. Printre multele articole interesante, găsiţi unul despre Vara împreună la Sf. Cruce. Este vorba de acea săptămână pe care un grup de copii ai parohiei au petrecut-o împreună în parohia noastră.

Adaugă un comentariu

Poţi folosi aceste tag-uri HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>