1. DUMINICĂ, 20 MARTIE 2011, DUPĂ SF. LITURGHIE DE SEARĂ, DE LA ORA 18.00, VA AVEA LOC ÎN BISERICA NOASTRĂ O LECŢIE-CONCERT DESPRE CÂNTUL GREGORIAN. PARTICIPĂ SCHOLA GREGORIANĂ FEMININĂ IN DULCI JUBILO A INSTITUTULUI ECUMENIC DE MUZICĂ SACRĂ – BUCUREŞTI. DIRIJOR: SR. CARMEN PETCU (CONGREGATIO JESU).

2. MARŢI, 22 MARTIE 2011, VOM ÎNCEPE TREZENA (DEVOŢIUNE DE 13 MARŢI) ÎN CINSTEA SF. ANTON DE PADOVA.
TOŢI ACEIA CARE ALEARGĂ LA AJUTORUL MARELUI FĂCĂTOR DE MINUNI, SF. ANTON DE PADOVA, ŞI DORESC SĂ URMEZE DEVOŢIUNEA CELOR 13 MARŢI, ÎŞI POT EXPRIMA INTENŢIA DE RUGĂCIUNE (ACATISTUL) LA BIROUL PAROHIEI.
TIMP DE 13 SĂPTĂMÂNI, ÎN FIECARE MARŢI SEARA, DUPĂ SF. LITURGHIE LA CARE SUNT POMENITE TOATE INTENŢIILE (ACATISTELE), URMEAZĂ: RUGĂCIUNI ÎN CINSTEA SF. ANTON DE PADOVA, BINECUVÂNTAREA CU MOAŞTELE SFÂNTULUI ŞI VENERAREA LOR.

3. VINERI, 25 MARTIE 2011, SĂRBĂTOAREA: „BUNA VESTIRE”.
PROGRAMUL SFINTELOR LITURGHII: 8.00, 10.30, 18.00.
17.30 – CALEA SFINTEI CRUCI.

4. SÂMBĂTĂ, 26 MARTIE 2011, LA MÂNĂSTIREA „SF. AGNES” VA FI O ZI DE RECULEGERE PENTRU ADOLESCENŢI ŞI TINERI.
PROGRAMUL ÎNCEPE LA 9.30 CU PRIMIREA ADOLESCENŢILOR ŞI A TINERILOR ŞI SE VA ÎNCHEIA LA ORA 16.00 CU SFÂNTA LITURGHIE.

5. MULŢUMIND TUTUROR CELOR CARE ANUL TRECUT AU RĂSPUNS APELULUI NOSTRU, VĂ ÎNDEMNĂM ŞI ANUL ACESTA SĂ DIRECŢIONAŢI CEI 2% DIN IMPOZITUL ANUAL, CĂTRE PAROHIA NOASTRĂ.
GĂSIŢI FORMULARUL 230, COMPLETAT CU DATELE PAROHIEI, PE MĂSUŢA DIN BISERICĂ SAU PE SITE-UL PAROHIEI: www.sfantacruce.ro/doilasuta.php
APOI ACEST FORMULAR 230, COMPLETAT CU MAJUSCULE, TREBUIE (între 15 martie – 16 mai 2011) DEPUS SAU TRIMIS PRIN POŞTĂ (SCRISOARE RECOMANDATĂ) LA ADMINISTRAŢIA FINANCIARĂ A SECTORULUI DE CARE APARŢINEŢI CU DOMICILIUL; SAU ÎL ADUCEŢI LA PAROHIE!
VĂ MULŢUMIM CĂ SUNTEŢI ALĂTURI DE NECESITĂŢILE BISERICII NOASTRE!
PRECIZĂM CĂ ACEASTĂ ACŢIUNE NU SE ADRESEAZĂ PENSIONARILOR ŞI NU ARE LEGĂTURĂ CU PLATA CONTRIBUŢIEI SAU CULTUL (1% DIN VENIT) PENTRU BISERICĂ!

Adaugă un comentariu

Poţi folosi aceste tag-uri HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>