Postat pe 21 decembrie 2019 în Articole, Diverse, Noutăţi

PROGRAMUL SFINȚIRII CASELOR IANUARIE 2021

Vă rugăm să anunțați PREOTUL REPARTIZAT STRĂZII UNDE LOCUIȚI, fie dacă doriți să vină în ianuarie, fie dacă doriți să vină în timpul pascal. NUMERELE DE TELEFON SUNT URMĂTOARELE: Pr. Marius-Ionuț Bănuță 0760.359.886 , Pr. Bejenaru Florin 0751.262.467 , Pr. Emanuel Dumitru 0752.051.512 sau Pr. Bulai Maricel 0757.997.833

JOI, 7 IANUARIE 2021

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. PESCĂRUŞULUI

2. CERNĂUŢI

3. HERŢA

Pr. Florin Bejenaru

1. BD. BASARABIA

2. CAREI

3. 1 DEC. 1918 (NR. 17, 28)

VINERI, 8 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. PICTOR GH. PETRAŞCU

2. CĂP. NICOLAE LICĂREŢ

3. ŞAPTE DRUMURI

4. PATINUARULUI

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. CÂMPIA LIBERTĂŢII

2. RODUL PĂMÂNTULUI

3. GRUIUL ARGEŞULUI

SÂMBĂTĂ, 9 IANUARIE

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. MIHAI BRAVU:

 între Piaţa Muncii şi Vitan

(începând cu nr. 200 în ordine crescătoare)

2. CAMIL RESSU

3. AL. ŞCOLARILOR (NR. 4)

Pr. Florin Bejenaru

1. DRISTOR

2. VULCAN JUDEŢUL

3. FRUNTAŞ TUDOR C-TIN

4. MATEI VOIEVOD

5. MATEI BASARAB

SÂMBĂTĂ, 9 IANUARIE

Pr. EMANUEL DUMITRU

1. RECONSTRUCŢIEI

2. INTRAREA PĂRULUI

3.NIFON BĂLĂŞESCU (NR. 12)

4.COSTACHE CONACHI (NR. 10, 14)

Pr. BULAI MARICEL

1. EUFROSINA POPESCU

2. PAPIU ILARIAN

3. DRUMUL MURGULUI

4. COMPLEXULUI

LUNI, 11 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. BABA NOVAC: numere impare

2. ŞTEFAN NICOLAU

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. BABA NOVAC: numere pare

2. ION ŢUCULESCU

MARȚI, 12 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. ŞOS. PANTELIMON:

numerele pare de la 258 la 352

2. POLIZU ION

3. PICTOR HÂRLESCU

4. ALEEA MOZAICULUI

Pr. Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. ŞOS. PANTELIMON:

numerele pare și impare de la 82 la 256

şi numerele impare de la 283 la 369.

2. AL. ILIA (NR. 2)

3. AL. HOBITA (NR. 6, 8 )

4. ZAMBILĂ IONIȚĂ

5. ALEEA PANTELIMON

MIERCURI, 13 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. CĂLĂRAŞI

2. D. BARCIANU; DECEBAL; P-ța ALBA IULIA

3. MOISE NICOARĂ; TRIFOI

4. VAMEŞULUI

5. THEODOR SPERANŢIA

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. NICOLAE SEBE

2. PETRE TINA

3. COPĂCENI

4. MURGENI

5. TĂTTĂRESCU

6. BUCOVINA

JOI, 14 IANUARIE

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. BARAJELE ………………….

Pr. Florin Bejenaru

1. NICOLAE GRIGORESCU

2. PĂDUREA CRAIULUI (Strada și Aleea)

3. INTR. BĂDENI

4. INTR. BÂRSEI

5. INTR. HORBOTEI

6. ALEEA BUDACU

VINERI, 15 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. CONSTANTIN BRÂNCUŞI

2. LUCREŢIU PĂTRĂŞCANU

3. BUCHETULUI (Aleea)

4. INTRAREA MUNCII

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. BL. CHIŞINĂU

2. ALEEA SOCULUI

3. ALEEA DIHAM

SÂMBĂTĂ, 16 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. MIHAI BRAVU: între Piaţa Muncii şi Obor.

2. INTR. SECTORULUI, OBORUL NOU

3. CĂLUŞEI

4. APRODU PURICE; LUNGULEŢU

5. ZLĂTESCU C-TIN, PANŢÂRU ION

SÂMBĂTĂ, 16 IANUARIE

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1.  STĂNESCU GH.

2. CRISTESCU DIMA (NR. 4, 6, 7)

2. SACHELARIE VISARION

3. MĂGURA VULTURULUI

4. ELEV ŞTEFĂNESCU

5. AVRIG; ZARANDULUI

6. CĂMINULUI

7. FERDINAND

SÂMBĂTĂ, 16 IANUARIE

Pr. Emanuel Dumitru

1. ALEEA și ŞOS. VERGULUI

2. BODEŞTI; ARMAŞUL MARCU

3. DELFINULUI; DOBRINA; CIOCÂRLIEI

4. ȘOS. FUNDENI; STR. HĂȚIȘULUI (NR. 7)

5. CAPORAL ENE

LUNI, 18 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. INGINER SLĂNICEANU

2. ARH. MANDREA

3. ARH. HÂRJEU

4. VASILE CRISTESCU

5. MAIOR CORAVU

6. MOTORULUI

7. DR. OTTOI CĂLIN

8. Sighișoara

9. RUŞCHIŢA

10. ALECU MATEEVICI

11. GEORGE FOLESCU

12. DIMITRIE MARINESCU

13. GABRIELESCU GRIGORE

14. ROBESCU RADU

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. ȘOS. IANCULUI (dimineața)

2. VATRA LUMINOASĂ

3. VICTOR MANU

4. CIUREA

5. VITEJIEI

6. POMPILIU MANOLIU

7. CERGA NICOLAE

8. alexandru săvulescu

MARȚI, 19 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. POPA NAN (NR. 115)

2. AGRICULTORI

3. DELEA VECHE

4. MIEILOR

5. ORZARI

6. CIOBĂNAŞULUI

7. CIREŞULUI

8. ŢEPEŞ VODĂ

9. CLAUDIU

10. LABIRINT

11. CEZAR BOLLIAC

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. UNITĂŢII; BRĂILIŢA               

2. AGATHA BÂRSESCU

3. GH. MANEA                               

4. GH. JUDEŢU

5. BUREBISTA                               

6. BOTEA AUREL

7. COGÂLNIC                                

8. HÂRŞOVA

9. CERCELUŞ                                

10. PĂUNESCU PALTIN

11. MEŞTERUL MANOLE

12. VORONEŢ                    

13. APOSTOL MĂRGĂRIT

FAMILII ACCEPTATE EXCEPȚIONAL

ÎN PAROHIA „SF.CRUCE”

DE PE URMĂTOARELE STRĂZI:

MIERCURI, 20 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

Străzi din oraşul Pantelimon:

1. DUZILOR (NR. 41); VLĂSIEI (NR. 17);

2. TRANDAFIRILOR (NR. 20)

3. TUDOR VLADIMIRESCU (NR. 33 B);

4. BRAȘOV (NR. 6); SIBIU (NR. 10)

5. EMIL CIORAN ( NR. 8 );

6. DRUMUL GĂRII (NR. 176)

7. LIVEZILOR (NR. 22, 62);

8. OLIMP (NR. 8 )

9. INTR. BIRUINŢEI (NR. 36),

10. Intrarea Măceșului (NR. 2)

11. BRÂNDUȘEI 28F; PĂDURII (11G)

12. ȘOS. CERNICA (24-30, 32-34)

MIERCURI, 20 IANUARIE

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. LABORATOR (NR. 125-127, 130-132)

2. MARIUS EMAUEL BUTECĂ (25-27)

2. BREAZA ( NR. 8 );       BLĂJEL (NR. 9B)

3. CALEA VITAN (NR. 8, 119, 121, 203, 215-217)

4. ZIZIN (NR. 11);   VLAICU VODĂ (NR. 28, 30)

5. Strada BANUL UDREA (NR. 9-11, 10)

6. Aleea BANUL UDREA (NR. 9)

7. NUCULUI (NR. 1)

8. FOIŞORULUI (NR. 18, 126, 144)

9. MORUZZI

10. MOŢILOR (NR. 3);        

11. TÂNDALĂ (NR. 17A)

JOI, 21 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. MIRCEA VODĂ (NR. 38)

2. ŞTEFAN CEL MARE (NR. 30, 33, 41, 46, 50, 240)

3. BADEA CÂRŢAN (NR. 66)

4. GĂRII CĂŢELU (NR. 170A);

5. PELEŞ (NR. 46)

6. 19 NOIEMBRIE (NR. 65);

7. CĂZĂNEŞTI (NR. 40)

8. MĂGURA MARE (NR. 10)

9. LUCIENI (NR. 31)

10. MAGNETULUI (NR. 34)

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. MINIŞ (NR. 8, 10); PĂTULULUI (NR. 4, 6)

2. ALEEA VASILE GOLDIȘ

2. SOLD. STELIAN MIHALE ( NR. 5, 8, 10)

3. GH. ŞERBAN (NR. 12)

4. PL. PETRE IONESCU (NR. 2, 13, 51)

4. POSTĂVARULUI (NR. 3, 6, 11)

5. CODRII NEAMŢULUI (NR. 5-7, 11)

6. ONISIFOR GHIBU (NR. 9)

7. 1 DEC. 1918 (NR. 27C, 40, 46)

VINERI, 22 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. TH. PALADI (NR. 2, 4, 6, 11, 21, 27)

2. VALEA BUZĂULUI (NR. 1)

3. VALEA SĂTEASCĂ (NR. 42/44)

VINERI, 22 IANUARIE

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. LUNCA BRADULUI (NR. 1, 3, 6);   

2. ALEEA STĂNILĂ (NR. 5, 6)

3. ROTUNDĂ (NR. 2, 4);

4. FUIORULUI (NR. 5); STR.

5. ODOBEŞTI (NR. 5A; 17)

6. PREVEDERII (NR. 6, 15);

SÂMBĂTĂ, 23 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. ZIDURI MOȘI (NR. 2)

2. CALIMACHI (NR.14)

3. GHICA TEI (NR. 55)

4. ALEXANDRU CEL BUN (NR. 26)

5. RIPICENI (NR. 2)

6. ION BERINDEI (NR. 2)

7. TURNĂTORILOR (NR. 5)

8. JUDEȚULUI (NR. 17)

Pr. Emanuel Dumitru

1. LIVIU REBREANU (NR. 6, 7, 9, 13, 17, 37, 46-58)

2. AL. CIOPLEA (NR. 3a)

3. COZLA (NR. 6); ION AGÂRBICEANU (NR. 3-11)

4. PRISACA DORNEI (NR. 9-11);

5. BURDUJENI (NR. 1,  6-8,  14, 18) ;   Aleea Perișoru

6. Strada și Aleea Fetești (NR. 1, 52, 54-56)

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1. JEAN STERIADI (NR.1, 22, 25, 29, 30/38)

2. ALEEA CIUCEA (NR. 3); STR. BUHUŞI (NR. 1)

3. GURA IALOMIŢEI (NR. 18)

4. GURA CALIŢEI (NR. 4/32; 101), Gura Gârliței

5. GURA FĂGETULUI (52B);   RĂŞINARI (NR. 1);

LUNI, 25 IANUARIE

Pr. Florin Bejenaru

1. ISLAZ

Pr. Marius-Ionuț Bănuță

1.  BRĂNEȘTI

2. DOBROIEȘTI

3. Str. Dobroiești 47 (București)

Un comentariu la “SFINȚIREA CASELOR 2021”

Pentru a schimba imaginea de la avatar, accesează site-ul gravatar.com.
  1. Const.Teganeanu spune:

    Va rog sa faceti corecturile pentru ca se nasc confuzi:
    – programul postat pe 21 dec. 2019 ???
    -toate datele sunt ianuarie 2020 ????
    Multumesc

Adaugă un comentariu

Poţi folosi aceste tag-uri HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>