• Mâine, luni, 8 septembrie 2014, avem Sărbătoarea Naşterii Sfintei Fecioare Maria. Vom celebra trei Sfinte Liturghii, la 8.00, 10.30 şi 18.00. Este totodată hramul Bisericii Bărăţia. Sf. Liturghie solemnă de hram se va celebra la ora 18.00.

 

 • Duminica viitoare, 14 septembrie 2014, avem Sărbătoarea: Înălțarea Sfintei Cruci. Este hramul Bisericii noastre! Sf. Liturghie solemnă de hram se va celebra la ora 10.30. Tot în cadrul acestei Sf. Liturghii, Părintele Ionel Pojum își va lua rămas bun de la comunitatea ”Sfânta Cruce”, aducând mulțumire Domnului pentru cei 17 ani de păstorire, și va fi prezentat noul paroh, Părintele Florin Bejenaru.

 

 • Tot duminica viitoare, 14 septembrie 2014, la ora 18.00, se va celebra Sf. Liturghie de deschidere a noului an școlar. Îi invităm și îi așteptăm pe toți elevii parohiei noastre. Orele de catehism vor începe sâmbătă, 20 septembrie, după programul binecunoscut: la ora 10.00 copiii, la ora 16.00 adolescenții și tinerii.

3 comentarii la “Nașterea Mariei – Hram – Paroh nou – An școlar nou”

Pentru a schimba imaginea de la avatar, accesează site-ul gravatar.com.
 1. manoliu irma spune:

  Cu tristete am citit anuntul pentru Sf. Liturghie din
  14 sept. orele 10,30.

  Irma Manoliu

 2. Victor Tomescu spune:

  Parinte, va multumesc din tot sufletul pentru tot ce ati facut pentru noi, pentru intreaga comunitate Sfanta Cruce.
  Sunteti cu adevarat un parinte cu har.
  Domnul sa va insoteasca pasii, sa va pastreze in paza Lui buna si dreapta !

  Victor Tomescu

 3. Simionescu Veronica spune:

  Fericiti cei care vor fi pastoriti de Sfintia Dvs.! Dumnezeu sa va binecuvanteze impreuna cu Biserica ce v-a fost incredintata!

Adaugă un comentariu

Poţi folosi aceste tag-uri HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>