Postat pe 7 septembrie 2013 în Noutăţi

Duminică, 8 septembrie 2013, la 10.30, IPS Ioan Robu, Arhiepiscop Mitropolit de București, va prezida Sf. Liturghie solemnă de Rămas Bun de la Congregația Surorilor Doctrinei Creștine, în prezența Superioarei Generale, după 20 de ani de slujire în cadrul comunității noastre parohiale. De-a lungul acestor ani, mai multe surori din această congregație s-au dedicat cu multă iubire, pricepere și dăruire, formării a generații de copii în Grădinița ”Sf. Cruce”, construită și condusă de surori. Conducerea grădiniței va fi preluată de Surorile Carmelitane Misionare, prezente și ele de mai mulți ani în parohia noastră.

Adaugă un comentariu

Poţi folosi aceste tag-uri HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>