Postat pe 16 martie 2013 în Articole

Dragi Credinciosi,

 

Va invit sa participati la Misiunea din Parohia noastra, care se desfasoara intre 20-23 martie a.c. Aceasta misiune avand tema « Isus Cristos, inceputul si desavarsirea credintei » este pentru fiecare dintre Dumneavoastra o ocazie de a darui timp in Postul Mare pentru un moment privilegiat de convertire si reinnoire a vietii de credinta.

Anul acesta, Misiunea Parohiala are un caracter deosebit: impreuna cu parintele predicator invitat, sunt implicati credinciosi din parohia noastra, printre care si membrii Comunitatii Emanuel, pentru ca Anul Credintei sa favorizeze in fiecare redescoperirea bucuroasa si reinnoita de marturie a credintei, si sa fie o ocazie privilegiata « pentru a impartasi ceea ce avem mai de pret: pe Cristos Isus, Rascumparatorul omului, Regele Universului, inceputul si desavarsirea credintei (Evrei 12,2) ».

Astfel, am inclus in programul Misiunii vizitele la domiciliu, pe care acesti misionari Vi le vor face, precum si o serie de activitati care au loc in Biserica noastra si care sunt animate de ei (pe verso regasiti programul Misiunilor).

Va invit sa nu ezitati in a participa activ, daruind timp si implicandu-Va in aceste Misiuni.

Sperand ca veti raspunde cu bucurie la aceasta invitatie, Va incredintez pe toti lui Dumnezeu si, impreuna cu ceilalti preoti colaboratori, Il rog ca Misiunea Parohiala sa aduca roade imbelsugate in inimile Dumneavoastra.

 

Bucuresti, 11 martie 2013                         Paroh, Pr. Pojum Ionel

Programul misiunilor:

Miercuri,

20 Martie 2013

Joi,

21 Martie 2013

Vineri,

22 Martie 2013

Sâmbătă,

23 Martie 2013

  8.00: Sf. Liturghie cu predica misionarului 8.00: Sf. Liturghie cu predica misionarului 8.00: Sf. Liturghie cu predica misionarului
  17.00: Rozariu meditat 17.00: Calea Sf. Cruci 9.00-18.00: Adorație Euharistică

în paralel:

10.00-12.00: program cu copii;

16.00-17.00: program cu tinerii;

17.00-18.00: Comunitatea Emanuel

18.00: Sf. Liturghie de deschidere 18.00: Sf. Liturghie cu predica misionarului 18.00: Sf. Liturghie cu predica misionarului 18.00: Sf. Liturghie solemnă de încheiere
19.00: Veghe de intrare 19.00: Veghe animată de tineri 19.00: Veghe penitențială  

Adaugă un comentariu

Poţi folosi aceste tag-uri HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>