Postat pe 29 octombrie 2011 în Noutăţi
  • A început duminică, 30 octombrie, pregătirea copiilor de clasa a II-a pentru Prima Sf. Împărtăşanie! Pregătirea se va ţine în fiecare duminică, între orele 09.30 – 10.30, în sala de cateheză a parohiei.
  • Marţi, 1 noiembrie, Solemnitatea Tuturor Sfinţilor. Este sărbătoare de poruncă! Vom celebra trei Sf. Liturghii: la 08.00, 10.30 şi 18.00.
  • Miercuri, 2 noiembrie, Pomenirea tuturor credincioşilor răposaţi. Aici, în biserica noastră vom celebra două Sf. Liturghii solemne cu Requiem pentru toţi răposaţii: dimineaţa la 08.00 şi seara la 18.00. La ora 10.00 se va celebra o Sf. Liturghie în Cimitirul Cioplea, după care vom rămâne în cimitir pentru sfinţirea mormintelor. O altă zi în care vom merge din nou la Cimitirul Cioplea pentru sfinţirea mormintelor, va fi duminica viitoare, 6 noiembrie, începând cu ora 14.00.
  • Tot miercuri, 2 noiembrie, la ora 15.00, în faţa Capelei Sf. Ana din Cimitirul Belu Catolic, va fi o Celebrare pentru răposaţi, prezidată de Arhiepiscopul nostru Ioan Robu.
  • Săptămâna aceasta avem şi Prima Vineri şi Prima Sâmbătă a lunii noiembrie. Atât vineri cât şi sâmbătă, Adoraţia în faţa Prea Sf. Sacrament expus începe la ora 17.00. Vă reamintim că adoraţia din Prima Sâmbătă este dedicată în chip deosebit familiilor din parohia noastră.

Adaugă un comentariu

Poţi folosi aceste tag-uri HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>